Dnes je 16. 10. 2024, svátek má Havel, zítra Hedvika

Státní svátky a významné dny – 8. třída

Datum: 6. 10. 2024

Při probírání třicetileté války v dějepise jsme si s osmáky připomněli významnou pedagogickou osobnost této doby – Jana Amose Komenského.

Během prezentace žáci získali informace o jeho životě, díle a principech vzdělávání. Narazili jsme i na jeho školu hrou. Komenský věřil, že vzdělání je jediná cesta, jak svět může být lepší. Z jeho učení  je čerpáno dodnes. Ne nadarmo se mu říká také Učitel národů. Na den jeho narození – 28. března – připadá  významný svátek v České republice  - Den učitelů.

Výklad jsme doplnili i krátkým videem.

Žáci si probrané téma opakovali vyplňováním pracovních listů, obrázkových kvízů, hrami pexeso a kvarteto.

Na závěr jsme diskutovali o dalších významných dnech a státních svátcích v České republice.

V hodině informatiky jsme na toto téma navázali. Každý žák si vylosoval jednu významnou událost a zpracoval ji formou krátké prezentace. Žáci si zopakovali vkládání obrázků, úpravu a vkládání textu, vkládání animací a třídění základních informací.