Dnes je 8. 9. 2024, svátek má Mariana, zítra Daniela

Po stopách Plýtváka potravinového – Recyklohraní - 2. stupeň

Datum: 6. 6. 2024

Žáci 8. a 9. třídy se zapojili do plnění osvětového úkolu s názvem „Po stopách Plýtváka potravinového“.

Nejdříve jsme shlédli krátké instruktážní video. Následovala diskuze o plýtvání potravinami, o nakupování potravin, stravování a správném skladování potravin.  Povídali jsme si o zemědělství v naší oblasti, o ekologických farmách, o zemědělských plodinách, které se zde pěstují.  Vysvětlili jsme si rozdíl mezi doporučenou a minimální trvanlivostí potravin.

Deváťáci se zaměřili na ekologické zemědělství, ekologické farmy a pěstování lokálních potravin. Tento úkol zpracovali formou prezentace a referátu.

Osmáci toto téma pojali kreativně. Jejich tématem byl „Stát v krabici“. Pracovali ve dvojicích. Každá skupina si vybrala jeden stát a jeho typické jídlo. Na internetu si vyhledali obrázky a potřebné informace. Někteří žáci využili i jiné materiály – těstoviny, keramiku … pro vytvoření svého projektu. Vybranou krabici si polepili barevným papírem a obrázky. Doplnili jídelníčky a spoustu dalších zajímavostí.

Svůj projekt potom přednesli  před svými spolužáky. Na úvod zařadili pozdrav v jazyce vybraného státu. Jejich pomocníkem se stal opět internet s překladačem do cizího jazyka.

Tato kreativní aktivita se žákům moc povedla a chválíme je za to.

Úkol jsme doplnili i návštěvou ekofarmy ze svého blízkého okolí v Hraběticích, která se zaměřuje na pěstování zeleného chřestu. Více o exkurzi zde.