Dnes je 26. 10. 2024, svátek má Erik, zítra Šarlota, Zoe

PODZIMNÍ „PŘESPÁVAČKA“ – PROJEKT ŠESTKA

Datum: 21. 10. 2024

Projekt Šestka pokračuje i v tomto školním roce ve spolupráci se ZŠ Tasovice. Páteční podvečer 18. 10. 2024 jsme začali trošku netradičně, sice ve škole, ale bez učení, kde pro 7. třídy byl připraven bohatý program. Pedagogové přivítali žáky v halloweenských maskách.

Přivítala nás strašidla a hlavní zahájení proběhlo v tělocvičně, kde jsme byli rozděleni do tří družstev Pavučiny, Pavouci, Netopýři. Bohatý program začal sportovní – taneční aktivitou, poté následovala zdravotní a jako poslední byla vědomostní. Družstva se tak průběžně vystřídala a změřila své síly v soutěžení.

Nesměla však chybět ani „noční bojovka“ v mezipatře, kde na žáky čekali namaskovaní figuranti. Tady šlo o život, ale ve ztížených podmínkách při svíčkách, s baterkou v ruce a skoro žádnou obvazovou technikou, zvládli žáci podat laickou první pomoc.

Všechna družstva byla odměněna při halloweenském vyhlášení drobnými dárečky, sladkou odměnou a nesměl chybět ani film. Tělocvična nám sloužila jako velká ložnice, kde jsme měli rozložené spacáky a vedle sebe své plyšové miláčky na usínání. Večer ještě neskočil a někteří z nás využili svůj čas ke hraní her, vzájemnému povídání a navázání vztahů s novými kamarády z jiné školy.

Odbila půlnoc a my byli plní dojmů a ne a ne usnout. To nám vůbec nevadilo, protože nás čekal odpočinkový víkend.

Všem patří velké poděkování. Bylo to super a my jsme si to všichni užili.
Těšíme se na další společné setkání, tentokrát v Tasovicích.