Dnes je 26. 10. 2024, svátek má Erik, zítra Šarlota, Zoe

Recyklohraní – sběr tříděného odpadu

Datum: 19. 10. 2024

Žáci 7. a 9. třídy se zapojili do aktivity, která rozšiřuje povědomí o tom, co naše základní škola sbírá a odváží k recyklaci. V letošním roce jsme přidali sběr plechovek a přihlásili se do soutěže škol.

Žáci vytvořili plakáty  na sběr drobného elektra, baterií, mobilů, tonerů, plechovek, papíru a použitého kuchyňského oleje.  Tyto vyvěsíme v městysi Dyjákovice a okolních obcích. Děkujeme za skvělou spolupráci.

Jsme moc rádi, že se do sběrových aktivit zapojuje stále více žáků, občanů a našich příznivců.

Připomínáme, že sběry probíhají průběžně během celého školního roku.

Žáci školy a jednotlivé třídy soutěží o nejlepší umístění  ve sběrových aktivitách.

Trochu sběrové statistiky.

V letošním ročníku Recyklohraní aneb Ukliďme si svět jsme již odvezli 145 kg plechovek, 370 kg baterií, 1 sběrný box použitých tonerů do tiskáren a 27 bagů po 50 kg drobného elektra.

V současné době máme již za sběry a plnění osvětových úkolů  5 060 bodů. S tímto bodovým hodnocením jsme se dostali na krásné 1. místo.

Moc děkujeme všem, kteří nám se sběrovou aktivitou vydatně pomáhají.

Všichni tak přispíváme našemu životnímu prostředí.