Dnes je 16. 10. 2024, svátek má Havel, zítra Hedvika

PROJEKT – AUDIT ZDRAVÁ A BEZPEČNÁ ŠKOLA

Datum: 9. 10. 2024

Škola je druhou rodinou pro naše žáky, pedagogy, ale i rodiče. Snažíme se, aby učitelé byli spokojení, žáci šťastní a společně jsme si vytvářeli bezpečné prostředí. Projekt – Audit zdravá a bezpečná škola je podporovaný hejtmanem města Brna. Společně s ostatními odborníky
a centry školní podpory tvoří tým, který pomáhá školám, žákům a rodinám zvládnout těžké životní situace a vyřešit nebo zmírnit nastalé problémy.  Po celý školní rok se budeme setkávat s odborníky, kteří budou naslouchat a pomáhat našim žákům, pedagogům a rodinám. Preventivní programy budou zaměřeny tak, aby se předcházelo negativním jevům.
Projekt byl oficiálně zahájen v pondělí 7. 10. 2024 na I. stupni, kde speciální pedagožky pracovaly s jednotlivými třídami, žáky a učiteli.  Program byl zaměřený na hry, povídání, naslouchání a seznamování.

Cílem projektu – Audit zdravá a bezpečná škola je vytvořit  zdravé a bezpečné prostředí, aby se žáci a pedagogové do školy těšili. Zároveň rodiny a zákonní zástupci jsou důležitou součástí výchovně vzdělávacího procesu a vzájemná spolupráce je velmi důležitá.

Věříme, že tento projekt bude pro naši školu, žáky a rodiče velkým přínosem a my tak společně zvládneme vyřešit náročné situace.

Těšíme se na další setkání.