Dnes je 16. 10. 2024, svátek má Havel, zítra Hedvika

ROHDE - exkurze 9. třída

Datum: 8. 10. 2024

Ve čtvrtek 3. 10. 20024 navštívili žáci 9. třídy firmu ROHDE, která již od roku 1998 sídlí v naší obci. Tato firma je dceřinou společností firmy Helmut Rohde GmbH, která má v současnosti sídlo v bavorském Pruttingu.

Jak se žáci z odborného výkladu dozvěděli, zaměřuje se tato firma především na výrobu různých typů vypalovacích pecí a strojů pro keramiku, sklo a kovy. Vyrábí také laboratorní pece a zařízení v oblasti průmyslového tepelného zpracování. Výrobky firmy jsou exportovány nejen na trhy celé Evropy, ale i mimoevropských zemí.

Žáci si mohli prohlédnout výrobní prostory a na vlastní oči sledovat zaměstnance firmy při práci. Exkurze se všem, hlavně chlapcům, moc líbila a možná za pár let, po studiu na odborných školách, se někteří z nich stanou součástí této firmy. Kromě nových zajímavých informací si žáci odnesli domů i malý dárek.