Dnes je 16. 10. 2024, svátek má Havel, zítra Hedvika

Olympijské hry Paříž 2024 – Inf 6. a 7. třída

Datum: 7. 10. 2024

Žáci 6. a 7. třídy si v hodinách informatiky zavzpomínali na letní olympijské hry, které proběhly v letošním roce v Paříži.

Nejdříve využili poznatků ze zeměpisu a na  názorném nafukovacím  glóbusu vyhledali a spolužákům ukázali místo, kde se Francie nachází.  Postupně ukazovali i další významná místa na světě. Těchto poznatků potom využili při vyplňování pracovního listu. V něm doplňovali vzdálenosti, které přibližně někteří sportovci urazili při cestě letadlem na olympiádu. Údaje byly zadány zkratkami, které si žáci mohli rozluštit a zapsat pro rychlejší výpočty do pracovního listu. Využívali i početní aplikaci v počítači.

Dále podle pracovního listu určovali místa přestupu – názvy letišť. Zde si procvičovali opět rozšifrování zadaných údajů a porozumění zadaných pokynů a instrukcí. Ne všichni žáci tento úkol zvládli.

V další části si zahráli únikovou hru, kde plnili pět úkolů pomocí počítače – popisovali sportovní náčiní, zahráli si olympijské pexeso, olympijskou postřehovku, skládali puzzle sportovišť na olympiádě, pojmenovávali různé sportovní disciplíny.

No a na závěr se zapojili do sportovní soutěže s televizí Déčko. Hledali odpovědi na otázky: „Kolik jsme na olympijských hrách získali medailí?“  a „Kolik hráčů hraje korfbal?“

Žáci opět elektronicky odesílali odpovědi.

V této soutěži jsme měli velké štěstí. Mezi vylosovanými výherci byli i naši žáci Jirka Marinč a Marek Vítek. Gratulujeme!