Dnes je 16. 10. 2024, svátek má Havel, zítra Hedvika

Státní svátek Den české státnosti - 6. třída

Datum: 5. 10. 2024

Žáci 6. třídy si v hodinách dějepisu připomněli státní svátek Den české státnosti, který připadá na 28. září. Tento den je zároveň svátkem sv. Václava.

Nejdříve jsme si pustili krátkou ukázku ze série Dějiny udatného českého národa s názvem „Svatý Václav“. Následovala diskuze o patronovi české země, při které jsme si zopakovali, kdo byl svatý Václav a proč ho oslavujeme.

Žáci potom vytvořili jednoduchou kartu s údaji o svatém Václavovi a vystoupili se svojí prací před spolužáky.

Toto téma jsme využili i v informatice. Zapojili jsme se do soutěže s Tamtamem, kterou pořádá televize Déčko. Na internetu žáci vyhledávali odpověď na otázku „Proč slaví Václav svátek právě 28. září?"

Správné odpovědi potom zasílali emailem a procvičili si tím elektronickou komunikaci.