Dnes je 8. 9. 2024, svátek má Mariana, zítra Daniela

Pohádkový příměstský tábor

Datum: 4. 7. 2024

První týden příměstského tábora máme zdárně za sebou . Společně s dětmi jsme se vydali do pohádkové říše skřítků, princezen a indiánů.

V pondělí nám všechny aktivity po škole schovali skřítkové, kteří se chtěli o prázdninách učit a děti je tam rušily. Naštěstí děti všechny aktivity získaly zpět a my jsme mohli pokračovat dle plánu.

V úterý jsme si zahráli klasické táborové hry a vyrobili si náramky přátelství.

Ve středu jsme vyrazili na výlet do nedalekého Slupského mlýna . Expozice ve mlýně byla zajímavá a navíc byla i částečně funkční, takže jsme mohli vidět jak fungovaly stroje ve mlýně a jak vše okolo mletí mouky probíhalo. Také jsme se dozvěděli, jak se říkalo mlynáři a jeho pomocníkům a nakonec jsme se najedli v místním stánku s občerstvením.

Ve čtvrtek proběhl poslední táborový den . Celý den jsme byli indiáni , kteří museli najít ukradený totem . Abychom ho získali zpět, museli jsme podstoupit čtyři výzvy. Táborníci se rozdělili na dva kmeny . Na kmen Makaku a kmen Poka, každý z táborníků měl své indiánské jméno, které jsme si během týdne vymysleli a vyzdobili si s ním i svá nová táborová trička.Oběma kmenům se nakonec podařilo totem získat a mohli jsme si společně opéct vítězný špekáček.