Dnes je 8. 9. 2024, svátek má Mariana, zítra Daniela

Sportovní den

Datum: 26. 6. 2024

Ve středu 19. 6. 2024 jsme pro žáky naší školy uspořádali sportovní den na fotbalovém hřišti SK Ajax Dyjákovice.

Jeho součástí byly dvě aktivity -  T- Mobile Olympijský běh a turnaj v brӓnnballu.

I v letošním školním roce vyšlo krásné slunečné počasí.

Celou akci zahájil pan ředitel Mgr. Lubomír Fiala.

Následoval běžecký závod. Olympijského běhu se v letošním ročníku zúčastnilo rekordních 68 000 dětí z 350 škol. Olympijský běh se v ČR republice koná od roku 1987.

Všichni závodníci běželi v duchu přátelství. “Vítězství je skvělá věc, ale přátelství je ještě lepší,” říkával Emil Zátopek.

Naši žáci soutěžili ve čtyřech kategoriích – mladší žákyně, mladší žáci, starší žákyně a starší žáci.

Všichni zúčastnění dali do závodu maximum svých sil. Jsme moc rádi, že se i za horkého počasí zapojili s chutí malí i velcí závodníci.

První tři z každé kategorie získali diplom.  Všichni zúčastnění potom sladké odměny, medaili a účastnický list.

Mezi aktivitami proběhlo i vyhodnocení celoškolní sběračské soutěže. Vyhlášení a předání cen se ujali pan ředitel a pan zástupce. Nejlepší sběrači v jednotlivých kategoriích dostali velkou čokoládu.

Inka Stehlíková – odevzdala 132 kusů tonerů

Nela Malíková – 16 mobilů

Eliška Uhlířová – 21 litrů oleje

Jan Rösner – 1079 kg papíru

Jakub Zajíček – 162,6 kg baterií

Alexandra Gebová – 689 ks drobného elektra.

Gratulujeme!

Mezi nejlepší třídy patřili druháci a deváťáci. Ti získali slíbenou pizzu, na které si pochutnali.

Po přestávce pokračovala druhá část sportovního dne, do které se zapojili žáci druhého stupně. Soutěžili ve hře brӓnnball. Hráli systémem každá třída s každou třídou. Po třech vzájemných zápasech se na prvním místě umístili deváťáci. Gratulujeme!

Chválíme všechny žáky, kteří se do brӓnnballu zapojili.

Děkujeme firmě ROHDE, Spolku rodičů a přátel ZŠ Dyjákovice, Merlin´s Kinder Welt za odměny a SK Ajax Dyjákovice za pronájem fotbalového hřiště.

webdesign: Synetix