Dnes je 8. 9. 2024, svátek má Mariana, zítra Daniela

BEZPEČNÉ CHOVÁNÍ NÁCTILETÝCH

Datum: 26. 6. 2024

Motto: „Chovej se tak, aby ses zítra nemusel stydět“.

Devátá třída za pár dní uslyší poslední zvonění na základní škole a po letních prázdninách se rozletí na střední školy a střední odborná učiliště. Než se za nimi naposledy zavřou dveře, čekal je poslední projektový den se složkami pomáhajících profesí s názvem Bezpečné chování náctiletých. Formou řízené besedy, kazuistických příběhů ve spolupráci s Probační a mediační službou Znojmo, nízkoprahovou organizací Coolna Znojmo a PČR Praha jim byly nastíněny okolnosti, se kterými se mohou s nástupem na střední školu setkat. Čeká je adaptace na novou školu, kamarády a prostředí. Záleží však na každém z nich, jak se s celou situací vyrovnají.

Cílem projektového dne bylo, abychom žáky seznámili s legislativou, připravili je na budoucí povolání, zdravou adaptaci, integraci na středních školách, bezpečné chovaní, jaké krizové situace mohou nastat, zvládnout každodenní okolnosti běžného života za pomoci vrstevníků, rodičů, pedagogů a odborníků.

Všem přejeme pěkné léto, bezpečné prázdniny a úspěšný start v nové kapitole života.