Dnes je 8. 9. 2024, svátek má Mariana, zítra Daniela

Výlet Strážnice - 7. a 8. třída

Datum: 25. 6. 2024

Přiblížil se konec školního roku a s ním i doba výletů, na kterou se žáci 7. a 8. třídy zvlášť těšili a 12. 6.  se konečně dočkali.

Vydali se společně na dvoudenní školní výlet do Strážnice, malebného městečka na jihovýchodní Moravě, které se proslavilo především každoročním pořádáním Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice a také výrobou tradičního strážnického modrotisku.

Cesta vlakem rychle uběhla a pak se už všichni těšili na společné zážitky.  Jako první byla na programu návštěva místního zámku. Kromě prohlídky historických prostor zámku jsme mohli obdivovat expozici „Hudební nástroje v lidové hudbě“, jedinou svého druhu ve střední Evropě, dále výstavu „Návraty na Slovácko“ malířky Lenky Jurečkové a také „ Historické loutky“ ze sbírek Milana Knížáka, které se všem moc líbily.

Po zajímavé prohlídce zámku jsme zamířili do nedalekého skanzenu – Muzea vesnice jihovýchodní Moravy, kde jsme se asi na hodinu přenesli do doby, kdy se lidé museli obejít bez pomoci dnešní techniky. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o životě našich předků.

Ze skanzenu vedla naše cesta do nedalekého kempu. Po ubytování v chatkách a chutné večeři následovala volná zábava, na kterou se všichni asi nejvíc těšili.

Druhý den hned po snídani jsme vyrazili do blízkého přístaviště, kde už na nás čekal kapitán výletní lodi Ámos, abychom mohli vyplout na hodinovou vyhlídkovou plavbu po Baťově kanále, největším umělém vodním toku v České republice. Jeho splavná délka je v současnosti přibližně 60 km, šířka 12 m a hloubka 1,5 m. Plavbu si všichni moc užili.

Na vodě nám vyhládlo, a tak jsme se už nemohli dočkat, až si pochutnáme na smaženém sýru s hranolky v nedaleké restauraci.

Se Strážnicí jsme se rozloučili společnou fotografií u známé Veselské brány, která společně se Skalickou bránou tvoří vstup do města.

Také zpáteční cesta vlakem rychle uběhla.

Všichni jsme se shodli na tom, že se náš společný výlet velmi vydařil a už teď se těšíme na ten příští!!!