Dnes je 8. 9. 2024, svátek má Mariana, zítra Daniela

CELODENNÍ VÝLET DO MIKULOVA – 6. TŘÍDA

Datum: 24. 6. 2024

Páteční ráno se 6. třída vydala na celodenní výlet do Mikulova. Čekal nás bohatý program. Po rozdělení do čtyř skupin jsme začali únikovou hrou, která nás vtáhla do staré historie města Mikulova. Byl to pěkný oříšek některé úkoly rozlousknout, ale nenechali jsme se tím zastrašit.  Dvěma skupinám se podařilo úspěšně únikovou hru dokončit. Další naše cesta vedla na zámek Mikulov do sklepního podzemí. Obrovský sud a jeho historie, další exponáty spojené s přípravou vína byly úžasné a jedinečné. V letním dni jsme uvítali lahodnou italskou zmrzlinu a ledovou tříšť. Převážná část našeho výletu směřovala do dějin a příběhů, které se staly v tomto vinařském městě. Královské město Mikulov se může pyšnit chloubou rozrostlých vinic, uměním, starodávným vypravováním, ale také turistickým ruchem. Unavení horkem jsme se cestou zpět vlakem kochali přírodou. Večer pro některé žáky čekalo přespávání ve škole. Den jsme si společně užili a nezapomněli na své blízké - přivézt malý dáreček.