Dnes je 8. 9. 2024, svátek má Mariana, zítra Daniela

Statistika, grafy – 6. třída

Datum: 22. 6. 2024

Žáci 6. třídy se v hodinách matematiky blíže seznámili se statistickým šetřením. Dostali za úkol sledovat dopravní situaci.

Za krásného slunečného počasí se usadili před školou a statistické šetření mohlo začít. Asi půl hodiny sledovali čilý dopravní ruch. Výsledky zapsali čárkovací metodou do tabulek.  Každý si vybral určitý znak, který sledoval – barvu auta, druh auta, řidiče nebo řidičku auta, značku auta,…..

Své výsledky potom ve třídě vyhodnotili a zaznamenali do sloupcového grafu. Svůj projekt na závěr představili svým spolužákům.

V hodinách informatiky potom na téma grafy navázali. Vyplňovali pracovní listy, ve kterých si procvičovali čtení údajů ze sloupcového grafu.  K dalšímu procvičování využili i  program Wordwall, ve kterém četli údaje z různých grafů – sloupcového, kruhového, spojnicového,……

Na závěr si vybrali téma, které zpracovali digitálně, tentokrát v programu EXCEL. Vytvořili jednoduchou  tabulku a výsledky znázornili  pomocí sloupcového diagramu. Mezi oblíbená témata patřila četnost jmen a rychlost zvířat. Své grafy doplnili i vhodnými obrázky.