Dnes je 8. 9. 2024, svátek má Mariana, zítra Daniela

Přespáváčka po výletě - 6. třída

Datum: 24. 6. 2024

Po školním výletě v Mikulově se žáci vrátili domů, aby se mohlo 11 z nich připravit na noční pobyt ve škole a přespání.

Noční průzkum jsme začali sklepem, protože "co je šeptem, to je sklepem" (nebo tak nějak). Někteří lidé bývají "chytří až na půdu", teď už jsme taky, protože i tam jsme byli. Hlad zahnali borci objednáním si pizzy, mohlo to být sice ve stejný čas a z jedné pizzerie, ale každý má jiné potřeby, pravda? A protože "sytý hladovému nevěří", bylo nabídnuto všem, to nám věřte. Na bubáky jsme si posvítili svíčkami, vážně nikde nebyli (i když výkřik minimálně jeden zazněl). Ale jinak se žádné bu bu bu nekonalo. No dobře, zprvu místy bu... bu... burácelo, protože byly přeháňky, ale pak už to bylo v klidu. Vlastně i ten krátký výpadek proudu byl neúmyslný, takže vážně žádný strach. Matěj by obstaral sledování zajímavého filmu, ale k tomu nakonec ani nedošlo. Plnění úkolů při baterkách v hodině duchů? Byli bychom plnili i dříve, ale ty pizzy dorazily tak pozdě a musely se sníst zatepla. Pípání přesně o půlnoci nebyl protipožární alarm, jak zvídavé obratem napadlo, ale jen nastavený budík na opomnělých stopkách. Prostě zážitků plno. Míčovky? Samosebou, dokonce i schovka bez zbytečného běhání, to byl také dobrý nápad.

A jestli se objevily i mobily? No, jak by si asi objednali pizzu?
Sečteno a podtrženo, vydařená přespávačka. :o)