Dnes je 8. 9. 2024, svátek má Mariana, zítra Daniela

Projektový den žáků 5. tříd ze ZŠ Dyjákovice a ZŠ Hrádek

Datum: 17. 6. 2024

Ve středu 12. června 2024 se na Základní škole v Dyjákovicích konal výjimečný projektový den, který spojil žáky z naší 5. třídy a Základní školy z Hrádku. Tato akce měla za cíl nejen seznámení budoucích žáků šesté třídy, jelikož žáci z Hrádku budou od příštího školního roku přestupovat do Dyjákovic, ale také rozvíjení jejich komunikativních kompetencí, spolupráce a adaptace na nové prostředí.

Projektový den byl pečlivě naplánován tak, aby nabídl širokou škálu aktivit, které by žákům umožnily lépe se poznat a spolupracovat v různých oblastech. Program zahrnoval následující aktivity:

Sportovní aktivity

Sportovní aktivity zahrnovaly kruhový trénink s hudbou zaměřený na kondici. Během tohoto tréninku si žáci sami volili stupeň obtížnosti cvičení, což jim umožnilo přizpůsobit aktivitu svým schopnostem a úrovni fyzické kondice. Tato aktivita podporovala nejen fyzickou zdatnost, ale také samostatné rozhodování a sebepoznání.

Poznávání přírodnin pod mikroskopy

Druhá část programu byla věnována přírodním vědám. Žáci měli možnost zkoumat různé přírodniny pod mikroskopy, což jim poskytlo unikátní příležitost prozkoumat detaily, které nejsou pouhým okem viditelné. Tato aktivita podpořila jejich zvídavost a zájem o biologii a přírodní vědy obecně.

Výtvarná činnost

Výtvarná dílna byla místem, kde mohli žáci projevit svou kreativitu. Tato aktivita podporovala spolupráci, komunikaci a estetické cítění žáků.

Chemické pokusy

Závěrečnou částí programu byly chemické pokusy. Děti si vyzkoušely několik zajímavých experimentů, které jim ukázaly, jak fascinující může být svět chemie. Bezpečně prováděné pokusy vyvolaly nadšení a zvědavost, a zároveň ukázaly praktické využití vědeckých poznatků.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem učitelům, kteří se podíleli na přípravě a realizaci tohoto projektového dne. Jejich úsilí bylo klíčové pro úspěch celé akce. Také bych chtěl vyjádřit velký dík dětem za jejich skvělý přístup a aktivní zapojení do všech aktivit. Vytvořili jste spolu nezapomenutelný den plný nových zážitků, poznání a přátelství.

Díky podobným projektům máme příležitost vidět, jak vzdělávání může být nejen poučné, ale také zábavné a inspirující. Těšíme se na další společné akce a pokračování v budování silné a spolupracující školní komunity.