Dnes je 8. 9. 2024, svátek má Mariana, zítra Daniela

Recyklohraní aneb Ukliďme si svět – 2. pololetí 2023-2024 - hodnocení

Datum: 16. 6. 2024

Během celého školního roku pokračujeme ve sběru drobného elektra, baterií, použitých tonerů a mobilů.  Spolupracujeme s obcemi – vyhlašování informací o sběru rozhlasem, zveřejnění na webových stránkách obce. Spolupracujeme s rodiči – webové stránky školy, třídní schůzky. Sběrové aktivity, včetně sběru papíru a kuchyňského oleje jsme zařadili i do celoškolní soutěže. Na konci roku vyhodnotíme nejlepší sběrače a třídy. Vyhlášení proběhne 19. 6. 2024 v rámci sportovního dne.

Ve druhém pololetí jsme odevzdali dvě krabice použitých tonerů do tiskáren, 28 bagů drobného elektra a 760 kg baterií.

Šesťáci se zapojili do plnění úkolů o třídění odpadů – vytvořili svozový kalendář, doplňovali pracovní listy na svozovou  techniku, o třídění odpadů sestavili  prezentace .

Deváťáci vytvořili reklamní materiál k ekologickým akcím a dnům.

Celoroční cíl plnili opět mladší i starší žáci. První stupeň se zaměřil na téma odpadů a žáci 2.stupně na třídění a recyklaci.

S  osmáky jsme se zúčastnili exkurze  ve firmě Nevoga Znojmo – firma se zaměřuje na recyklaci plastových odpadů.

Další exkurzi -  ESKO-T – Třebíč – navštívili osmáci a deváťáci. Zde si prohlédli třídicí linku, kompostárnu, skládku odpadu. Moc děkujeme za příspěvek 5000 Kč od projektu Recyklohraní na dopravu.

I na jaře se celá škola zúčastnila akce „Ukliďme Česko“.

Všichni žáci se zúčastnili vzdělávací akce o třídění odpadů, kterou si letos pro nás připravil „Tonda Obal na cestách“.

Plnili jsme další dva osvětové úkoly. První se zaměřil na téma „Dejme do pohybu nepotřebné elektro a baterie“.  Ve druhém úkolu s názvem „Pojďme léčit českou krajinu“  žáci vyplňovali pracovní listy, doplňovali pětilístky, vytvářeli domečky pro hmyz, překopávali a rozváželi kompost, vytvářeli karty ohrožených druhů živočichů a rostlin,…..

Do obou úkolů se zapojili mladší i starší žáci. Moc je za splněné úkoly chválíme.

Těmito aktivitami  se nám podařilo získat celkem 15 623 bodů a obsadit 1. místo v Celoroční hře s Recyklohraním za rok 2023/2024 v rámci České republiky a 1. místo i v rámci Jihomoravského kraje.

Moc děkujeme  všem, kteří se do tohoto projektu zapojili – žáci, učitelé, provozní zaměstnanci, rodiče a naši skalní příznivci. Bez vaší podpory by se nám nepodařilo dosáhnout tak velkého úspěchu.

Moc si toho vážíme a jsme rádi, že nám pomáháte šetřit životní prostředí.

I v příštím školním roce se rádi do tohoto projektu zapojíme.