Dnes je 8. 9. 2024, svátek má Mariana, zítra Daniela

MLADÝ ZDRAVOTNÍK ZNOJMO

Datum: 31. 5. 2024

Již podruhé se naši žáci 8. třídy (Brychtová Sofie, Čuport Ben, Juhaňák Adam, Marešová Natálie, Matochová Martina, Uhlířová Eliška) a naši benjamínci (Juhaňáková Ema a Uhlíř Jaroslav, 6. třída) zúčastnili oblastní soutěže MLADÝ ZDRAVOTNÍK ve Znojmě, pořádané Českým červeným křížem Znojmo ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou Znojmo a Nemocnicí Znojmo.

Soutěž probíhala v areálu nemocnice, kde byla pro soutěžící připravena různá stanoviště. Na jednotlivých stanovištích poskytovali laickou první pomoc na maskovaných dobrovolnících. I naši tři žáci byli namaskování a užívali si ošetření od všech soutěžících. Byla pro nás připravena odlišná témata bezvědomí, resuscitace, popáleniny, otrava, vyvrknutý kotník, cizí těleso v těle, obvazová technika, transport a dopravní výchova. Některé úrazy nebyly jednoduché, začátek nás pěkně potrápil, nevzdávali jsme se
a pokračovali v dalším poskytování první pomoci.

Domů jsme odjížděli s novými zkušenostmi, nabytí nových dojmů, Pamětním listem za účast na soutěži a odměnou. Jako poslední nás čekala výborná zmrzlina od Jasmínu – ta byla mňam. Těšíme se na příště.