Dnes je 8. 9. 2024, svátek má Mariana, zítra Daniela

TOS Znojmo, a.s. - exkurze - 8. třída

Datum: 26. 5. 2024

Po roce jsme se vydali s žáky 8. třídy na exkurzi do firmy TOS Znojmo, a.s. Úvodního slova se ujal provozní ředitel Ing. Pavel Opálka, který nás mile přivítal a krátce seznámil s historií strojírenské firmy a jejím výrobním programem.

Celou exkurzi pro nás zorganizovala personalistka firmy Ing. Andrea Jančíková, která za pomoci vedoucího řízení a kontroly jakosti Ing. Petra Veselého a studentů středních škol nám postupně celou firmu představila a přiblížila.

Formou prezentace se žáci seznámili se stipendijním programem firmy. Následovala prohlídka výroby a hodně očekávaná soutěž v montáži a demontáži šnekové převodovky. Žáci se nejdříve nesměle do soutěže zapojovali. Řada z nich opakováním a vzájemným hecováním zlepšovala své časové limity. Moc chválíme i děvčata, která se do soutěže zapojila. Mezi nejlepší montéry a demontéry patřili nakonec Adam Juhaňák, Jan Mész a Matyáš Kalina, kteří dostali za svůj výkon diplom a odměnu.

Vítězům gratulujeme!

Po absolvování exkurze získali všichni účastnický list.

Exkurze se žákům moc líbila. Řada z nich získala spoustu nových informací o zaměření firmy a oborech, které zde najdou své uplatnění.

Děkujeme vedení firmy za umožnění exkurze, za odměny, za milé přijetí a vstřícný přístup.