Dnes je 8. 9. 2024, svátek má Mariana, zítra Daniela

Úřad práce – beseda – 8. třída

Datum: 18. 5. 2024

V úterý 14. 5. 2024 se žáci 8. třídy zúčastnili besedy, kterou si pro ně připravili zástupci Úřadu práce ve Znojmě.

Nejdříve se žáci seznámili s náplní práce Informačního a poradenského střediska pro volbu a změnu povolání.

Následovala diskuze o různých povoláních. Žáci se snažili určovat předpoklady a potřebné vzdělání pro vykonávání vybraných profesí. Hledali odpovědi na otázku „Co vše ovlivňuje volbu povolání?“.

V závěru teoretické části získali základní informace o přijímacím řízení na střední školy.

V praktické části si vyplňovali dotazník zaměřený na volbu povolání.  Výsledky potom mezi sebou prodiskutovávali.

Pro žáky byly připraveny i letáčky s nabídkou oborů středních škol na Znojemsku a karty  profesí s podrobnými informacemi.

Doufáme, že toto setkání  přispělo k výběru vhodné střední školy.

Děkujeme za umožnění této besedy v prostorách školy.