Dnes je 8. 9. 2024, svátek má Mariana, zítra Daniela

Nevoga - exkurze - 8. třída

Datum: 29. 4. 2024

V úterý 23. 4. 2024 se žáci 8. třídy vypravili na exkurzi do rodinné firmy Nevoga s pobočkou ve Znojmě.

Nevoga patří mezi největší světové výrobce distančních prvků pro stavebnictví. Vyrábí distanční prvky, stavební profily, příslušenství do bednění, výztužné napojovací prvky, bednicí techniku, stavební a nopové fólie a hydroizolační systémy. Její počátky sahají až do roku 1958.

Exkurze začala plněním různých úkolů – žáci řešili křížovky, osmisměrky, šifry,….,  které po sestavení dohromady daly tajenku s názvem „Recyklace“. Firma Nevoga totiž ročně zpracovává 45 000 tun recyklovaného plastu.

Po krátké prezentaci firmy, ve které se žáci seznámili s její historií, s pracovními pozicemi ve firmě, s postupy a technologiemi používaných ve výrobě, následovala prohlídka firmy, výrobních hal a zázemí pro zaměstnance.

Exkurze se žákům moc líbila.

Děkujeme za umožnění exkurze, za milé přijetí a zajímavé seznámení s firmou. Moc si toho vážíme.

Děkujeme za drobné dárky a občerstvení.

Doprava na exkurzi byla zdarma zajištěna firemním Nevobusem. Děkujeme!

Odkaz Nevoga